הא-ב של הפרסום!

אינסרט –  עלון או פרסום המוחדר למגזין או עיתון או סרטון קצרצר המשודר בין התוכניות בטלוויזיה.
באנר – מודעת פרסום באינטרנט, לרוב אנימטיבית ואינטראקטיבית.
בורד – לוח עליו מדביקים סקיצות להצגה ללקוח.
בילבורד – שלט חוצות.
ברושור/פרוספקט – דף אחד או יותר, המכילים אינפורמציה אודות החברה, מוצריה או שירותיה, מעוצבים  ברוח תדמית החברה ומהווים חלק מהכלים המשמשים את מערך השיווק והמכירות. הברושור מיועד לקהל מטרה ספציפי אשר אליו מכוון העסק .
בריף – תקציר. פירוט העבודה הנדרשת ממחלקת הפרסום במסמך ממוקד ומקוצר.
ג'ינגל – קטע מוסיקלי או שיר המשמש בפירסום כתשדיר רדיו או כפסקול לסרטון פרסומת.
גימיק פרסומי – כלי נחמד וידידותי המשמש כאמצעי פרסום ושיווק באמצעות הענקת פינוק ללקוח . הגימיקים לרוב משעשעים ולכן הם משמשים כמתנה מקורית ומעניינת בעלת שימוש ותועלת.
גריד – מבנה גרפי עם אופי מסויים של מודעה, עלון, חוברת וכו'.
דומיין – שם מתחם. כתובת של אתר אינטרנט.
טיזר – פרסומת הבאה לעורר מתח ועניין בציבור לקראת החדרת מוצר או מושג חדשים. הפירסום כולל רמז או סיסמא והוא מתפרסם זמן מה לפני המודעה או השידור, המגלה את המוצר המפורסם.
כרטיס ביקור – חלון הראווה של העסק. בכרטיס זה מודפסים לרוב שם העסק, איש הקשר, כתובת העסק, טלפונים, פקס, מייל ואתר (אם יש). כרטיס הביקור הינו כלי הכרחי ואפקטיבי ליצירת הקשרים עם העסק שלך ולכן עליו להיות שיווקי ומעניין.
לוגו – אלמנט גרפי, איור או עיבוד טקסט שנועד לסמל או לייצג עסק או מוצר ולהיות מזוהה עימו בתעודת הציבור הרחב. עליו להופיע בהדגשה בניירת המשרדית, כרטיסי ביקור, אתר האינטרנט, הדוא"ל של העסק ובכל פרסום שהעסק מוציא לאור.
למינציה – ציפוי פלסטי דקיק לדף מודפס.
מדיה – כלי התקשורת: מודעה בעיתון, טלוויזיה, שלט חוצות, רדיו וכו'.
מותג (brand) – מוצר שאנו מזהים ומבדלים, בעל שם ופנים. אנו מכירים את אופיו ותכונותיו, יש לנו דעה ועמדה כלפיו, הוא מתקשר במוחנו לתחושות, מקומות או סיטואציות שונות. למשל: דיזל הוא מותג של מכנסי ג'ינס, רולקס הוא מותג של שעון.
מיתוג (branding)– תהליך של הפיכת מוצר או שירות למותג. בתחילתו של תהליך המיתוג בונים את ה"נשמה" של המותג – ערכים, התנהגות, אופי ובהמשכו, יוצרים גם את האריזה שלו – שם, לוגו, צבעים, שפה והופעה.
מיני-סייט  – אתר אינטרנט קטן. משמש בד"כ לצורך נקודתי כחלק מקמפיין.
מכתב שיווקי –  האמצעי הטוב ביותר לשיווק בדיוור ישיר (בדואר או בדוא"ל). בשונה מחומר פרסומי כמו פליירים ועלונים, יש בו בדרך כלל נימה אישית, פנייה בשמו של הלקוח ומענה לצרכיו האישיים.
ניוזלטר – דיוור הנשלח באמצעות המייל, למגוון רחב של בעלי עניין: לקוחות קיימים, לקוחות פוטנציאלים, ספקים, מתחרים, הקהל הרחב וכו'.
סלוגן – תוספת של משפט קצר שמאפיין את שם העסק. המשפט אמור להביע מסר מיוחד ומתוחכם, כך שיתפוס את תשומת ליבו של הלקוח ויניע אותו לפעולה. סלוגן טוב, המזוהה עם החברה עשוי לשפר את כושר התחרות והתדמית שלה. הסלוגן צריך להתחבר לקהל היעד אליו העסק פונה (קהל עממי, קהל אנין טעם, אינטלקטואלי וכו').
סקיצה – תרשים מקדים. הדגמת הרעיון למודעה, שלט, עלון וכו'.
פולדר – תיקייה המאגדת בתוכה את כל החומר הפרסומי, הפרוספקטים, הצעות מחיר, פרופיל החברה, מוצרי ושרותי החברה, בצורה יפה מקצועית ומכובדת ומותירה את הרושם של חברה מקצועית ואמינה.
פורמט – תצורה. של קובץ, מודעה, סרטון.
פלייר – עלון פרסומי שמטרתו להגיע לחשיפה מוגברת בקרב הלקוחות. הפלייר מכיל פרטי מידע על העסק או מבצעים והוא מופץ לרוב בתיבות הדואר. דרך הפצה זו הינה חסכונית.
פרוצס – הליך הדפסה בצבע מלא המורכב מ-3 צבעי יסוד בתוספת צבע רביעי – שחור.
פרזנטציה – מצגת. הצגת העבודה בפני הצוות, בפני הלקוח, וכו'. לרוב מלווה בהקרנת שקפים או קבצים.
קונספט –  תפיסה, רעיון .
קופירייטינג (רעיונאות) – המקצוע האחראי על שלב התקשורת הכי חשוב במערך הסבוך של תרגום הכוונה השיווקית להבנה הצרכנית באמצעות כתיבה שיווקית. כתיבה שיווקית טובה היא יצירתית ומטרתה ליצור עניין בקרב קהל הלקוחות הפוטנציאלי ולהניע אותו לפעולה, של רכישת השירות או המוצר.
קופירייטר (רעיונאי)-  בעל מקצוע האחראי על הצד המילולי, ויש האומרים גם הרעיוני של העסק או המוצר.
קמפיין – מסע פרסום. פרסום אחיד במספר ערוצי מדיה.
קרדיט – חתימה של שם היוצר על עבודתו.
רול אפ – פוסטר ארוך וצר, גבוה יותר מגובה אדם, בד"כ נתמך ברגל דקיקה.
רזולוציה – הפרדה. כמות החלקיקים (בד"כ פיקסלים) המרכיבים תמונה. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר התמונה איכותית יותר.
שם עסק – תפקידו לשדר את כוונותיה, טיבה ומטרותיה של החברה במילה או שתיים. שם טוב הינו זכיר, מקורי, קליט, מכוון אל המחשבה או הרגש של הלקוח ומעביר את המסר המרכזי של העסק.